Serhat Haber Ajansı

5. Balçeşme Köyü Yayla Şenliği ve Uçurtma Festivali – Göle Haberleri

5. Balçeşme Köyü Yayla Şenliği ve Uçurtma Festivali Ardahan’ın Göle İlçesine bağlı Balçeşme Köyü Şehit Er Cevdet Çelenk İlköğretim Okulu tarafından bu yıl 5. Düzenlenen Yayla Şenliği ve Uçurtma Festivali renkli görüntülere sahne oldu. Balçeşme Köyü yaylasında düzenlenen Yayla Şenliği ve Uçurtma Festivali’ne Göle İlçe Kaymakamı Fatih Özdemir, Göle Belediye Başkan Vekili Nurbay Gürbulak, AK […]

5. Balçeşme Köyü Yayla Şenliği ve Uçurtma Festivali – Göle Haberleri
30 Mayıs 2017 - 13:26 'de eklendi.

5. Balçeşme Köyü Yayla Şenliği ve Uçurtma Festivali

Ardahan’ın Göle İlçesine bağlı Balçeşme Köyü Şehit Er Cevdet Çelenk İlköğretim Okulu tarafından bu yıl 5. Düzenlenen Yayla Şenliği ve Uçurtma Festivali renkli görüntülere sahne oldu.
Balçeşme Köyü yaylasında düzenlenen Yayla Şenliği ve Uçurtma Festivali’ne Göle İlçe Kaymakamı Fatih Özdemir, Göle Belediye Başkan Vekili Nurbay Gürbulak, AK parti Göle İlçe Başkanı İlhan Gültekin, AK Parti İl Genel Meclis Üyeleri, Yaşaettein Özyıldırım, Yaşar Yıldırım, Göle İlçe Nüfus Müdürü Süleyman Çelenk, Daire Amirlerinin yanı sıra bir çok Sivil Toplum kuruluş temsilcileri ve Balçeşme Köyü Derneği Başkanı İsrafil Karakurt, Okul Aile Birliği Başkanı Bülent Çelenk, çevre köylerden de yoğun katılım oldu.
Balçeşme Köyü Şehit Er Cevdet Çelenk İlköğretim Okulu Müdürü Alican Kurt’un açılış konuşmasında, amaçlarının geleceğimiz olan çocuklarımızın çocukluk duygularını yaşatmak, onlara daha özgür bir dünyanın varlığını hissettirmektir. bizden daha önce bu şenliği düşünen, tertipleyen ve emek edenlere okulumuz adına teşekkür ediyorum” dedi.
Festivale katılan Göle Kaymakamı Fatih Özdemir, “Anadolu geneleğinde yayla güzelliğini yaşamakla birlikte bize bu yayla güzelliğini yaşatan Balçeşmelilere teşekkür ediyorum. Çocukluk hayallerimiz olan uçurtma geleneğini yaşattıkları için özgürlük, kardeşlik ve barış türküleri hep bu dağlarda sürmesini temenni ediyorum” dedi.
Merkezi İstanbul’da bulunan Balçeşme Köyü Derneğinin büyük katkılarıyla yapılan ve bu yıl 5. Düzenlenen Yayla Şenliği ve Uçurtma Festivali’nde yapılan artırmada iş adamı Necati Koç, 10 Bin TL ile Uçurtma ağası oldu. Koç, “ben ağalığı kabul etmiyorum, ancak köyümüzün ve okulumuzun temel eksiklikleri var onların tamamlanması için bu yarışa girdim. Köyümü ve insanlarımı seviyorum” dedi.
Balçeşme Köyü Derneği Başkanı İsrafil Karakurt, yaptığı konuşmada birlik beraberlik mesajı verdi.
Balçeşme Köyü Muhtarı Necmettin Çelenk günlerdir hazırlık yaptığını açıklayan Balçeşme Köyü Şehit Er Cevdet Çelenk İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği Başkanı Bülent Çelenk, “Ardahan ve Göle’de davetiye verdiğimiz halde şenliğimize gelmeyenleri anlamıyorum. Eli nasırlı insanların arasına katılmalarını bekliyorduk. Bizde bundan sonra kendilerine mesafeli duracağız” şeklinde değerlendirmede bulundu.
Yoğun katılımın olduğu Balçeşme Köyü Şehit Er Cevdet Çelenk İlköğretim Okulu tarafından bu yıl 5. Düzenlenen Yayla Şenliği ve Uçurtma Festivali’de konuklara verilen yemek ardından uçurtmalar gökyüzüne gönderildi. Çocukların özgürlüğe gönderdiği uçurtmalarla mutlulukları yüzlerinde okundu. Burada protokol halay çekerken, gençler canlı müzik eşliğinde akşam saatlerine kadar eğlendiler.

alıntı:ardahanseshaber

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER