Serhat Haber Ajansı

Belediyeden Başıboş Köpeklere Film Gibi Çözüm – Göle Haberleri

Belediyeden Başıboş Köpeklere Film Gibi Çözüm Ardahan il genelinde yaşanan başıboş hayvan sorununa çare bulamayan ilçe belediyeleri bu soruna ilginç çözümler üretiyorlar. Ardahan Belediyesi’nin yaptırdığı ‘Hayvan Barınağı’ na karşın cadde ve sokaklar da bir türlü toplayamadığı başı boş köpeklerin insanlara saldırıp, çöpleri dağıttığı şu günler de Göle Belediyesi de başı boş köpekler için ilginç bir […]

Belediyeden Başıboş Köpeklere Film Gibi Çözüm – Göle Haberleri
30 Mayıs 2017 - 13:39 'de eklendi.

Belediyeden Başıboş Köpeklere Film Gibi Çözüm

Ardahan il genelinde yaşanan başıboş hayvan sorununa çare bulamayan ilçe belediyeleri bu soruna ilginç çözümler üretiyorlar.
Ardahan Belediyesi’nin yaptırdığı ‘Hayvan Barınağı’ na karşın cadde ve sokaklar da bir türlü toplayamadığı başı boş köpeklerin insanlara saldırıp, çöpleri dağıttığı şu günler de Göle Belediyesi de başı boş köpekler için ilginç bir kampanya başlattı.
Ardahan’ın en büyük ilçesi konumunda ki Göle ilçesinde ki başıboş köpeklerden baş edemeyen Göle Belediyesi, belediye hoparlörlerinde yaptığı çağrı ile köpekleri para karşılığında vatandaşlara toplatıyor.
Alınan bilgilere göre belediye hoparlöründe yapılan anonsta cadde ve sokaklarda bulunan başıboş köpeklerin tutulup belediye zabıta müdürlüğüne getirilmesi halinde köpek başı 5 TL. ödül verileceği duyuruldu.
Duyuruyu duyan Gölelilerin önce kulaklarına inanmadığı ancak aynı anonsun birkaç kez yapılması ardından belediyenin ciddi ciddi köpek topladığı öğrenilirken, 5 TL. karşılığın da toplanacak köpeklerin nereye götürüleceği merak konusu oldu.
Konu hakkında açıklama da bulunan Göleliler, belediyenin bu kampanyasının başarıya ulaşmayacağını, buna neden ise 5 TL. karşılığın da vatandaşa toplanılmak istenen baışı boş köpeklerin zaten saldırgan ve tehlikeli olduğunu bu nedenle kimsenin 5 TL. için kendisini tehlikeye atmayacağını belirttiler.

Çıldır Belediyesi de Hapse Atıyor..

Öte yandan Göle Belediyesinin 5 TL. karşılığın da vatandaşlara toplatmaya çalıştığı başı boş köpekler için ilginç bir yol ile çare arayan diğer bir belediye de Ardahan’ın Gürcistan ve Ermenistan’a komşu ilçesi Çıldır İlçesi Belediyesi zabıta ve belediye çalışanlarına toplattığı köpekleri ilçede bulunan ve geçtiğimiz yıllarda kapatılan ceza evin de toplayarak, eski hapis hanenin koğuşlarına kapattığı biliniyor.

alıntı:ardahanseshaber

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER