Serhat Haber Ajansı

CHP’LİLER OTURMA EYLEMİ BAŞLATTI

CHP’LİLER OTURMA EYLEMİ BAŞLATTI Ardahan Belediye Başkan Yardımcısı Uğur Dede, ağaçların devlet hastanesinin bahçesine dikileceğini ve yapılacak alanın üst katının park olacağını söyledi. Park içerisindeki otopark girişinin yer aldığı alanda yapılacak olan çalışmalar kapsamında, alanda bulunan çam ve diğer ağaçların bir kısmı, Kars Belediyesine ait makine yardımıyla zarar görmeden sökülerek, kamu kurumlarının bulunduğu alanlardaki bahçelere […]

CHP’LİLER OTURMA EYLEMİ BAŞLATTI
20 Mayıs 2017 - 8:31 'de eklendi.

CHP’LİLER OTURMA EYLEMİ BAŞLATTI

Ardahan Belediye Başkan Yardımcısı Uğur Dede, ağaçların devlet hastanesinin bahçesine dikileceğini ve yapılacak alanın üst katının park olacağını söyledi.

Park içerisindeki otopark girişinin yer aldığı alanda yapılacak olan çalışmalar kapsamında, alanda bulunan çam ve diğer ağaçların bir kısmı, Kars Belediyesine ait makine yardımıyla zarar görmeden sökülerek, kamu kurumlarının bulunduğu alanlardaki bahçelere nakil edildi.

Ardahan Belediyesinin çalışmalarına engel olmak isteyen CHP İl Başkanı Yalçın Taştan ve il teşkilatı üyeleri çalışmaların yapıldığı alana gelerek oturma eylemi başlattı.

Oturma eyleminin yapıldığı alanda açıklama yapan CHP İl Başkanı Yalçın Taştan, “Bu park herkesin nefes alacağı bir yer. Buradaki Milli Egemenlik Parkı Ardahan’ın bir simgesi. Bu simgeyi yok etmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Buna asla izin vermeyiz. Bu saatten itibaren burada nöbetteyiz ve oturma eylemi yapacağız” dedi.

“Ağaçlar zarar görmeyecek”

Ardahan Belediye Başkan Yardımcısı Uğur Dede ise ağaçlara zarar vermeyeceklerini söyleyerek, “Duyarlılığınız için hepinize teşekkür ederiz. Bu parktaki her bir ağacın önemi bir insanın hayatı kadar önemlidir. Ancak kentimizin sorunları hepinizce malum. En önemli sorunlarımızdan biride otopark sorunu. Cadde ve sokaklara baktığınızda bu şehrin ne kadar otopark sorunu olduğunu anlarsınız. Burada 3 bin metre kare alanda, alt katta otopark yapacağız, üst tarafına ise yeniden park alanı olacak. Buradan sökülen ağaçları ise zarar vermeden devlet hastanesinin bahçesine dikilecek. Biz sökülen ağaçları bir yere atmıyoruz. Ayrıca bu şehrin ağaçlandırılması için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Dede, “Bu karar herhangi bir siyasi partinin bir kanadı tarafından alınmış bir karar değildir. Burada belediye meclisinin oy birliği ile almış olduğu bir karar uygulanmaktadır” dedi.

MEŞALEYİ AV. MÜZEYYEN ÇİFTÇİ YOLAÇAN YAKMIŞTI!

Ardahan’da Milli Egemenlik Parkı’nın bulunduğu alanın altına inşa edilmesi planlanan otopark için ağaçların sökülmesine ilk tepkiyi Kars Ardahan eski Baro Temsilcisi Av. Müzeyyen Çiftçi Yolaçan sosyal medya hesabında dile getirmişti.

CHP İl Başkanlığını açıklama yapmaya davet eden Av. Çiftçi Yolaçan, konu hakkında şu görüşleri dile getirmişti:

“Ardahan’ın tarihi Millet Bahçesinde, araç parkı yapılmak amacıyla belediye tarafından an itibariyle ağaçların kesimine başlandığı doğru mu?

CHP Ardahan İl Başkacılığından acil açıklama bekliyoruz, belediye böyle bir karar aldıysa muhalefet olarak ne yaptılar?

Bunu bilmek vatandaşlık hakkımız. Duyarlı arkadaşlarımın yorumlarından anladığım eski bir kararın olduğu !

Peki Ana muhalefet partisi bu kararı yargıya taşıdı mı?

İptali için dava açtı mı?

Kamuoyunu yada hiç olmazsa kendi partililerini bu konuda bilgilendirdi mi?”

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER