Serhat Haber Ajansı

Göle Ak Parti’nin Çapan’sız Seçimleri Kazanmasının Zor

Göle Ak Parti’nin Çapan’sız Seçimleri Kazanmasının Zor  Alınan bilgilere göre Ak Parti’nin Göle’lilerce tanınmayan bir aday olan Akın İsmailoğlu’nu aday göstermesi üzerine bağımsız olarak 2014 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerine girmeye hazırlanan Çapan’ı, yine adaylığı alamayan Belediye Başkanı Sabri Muratoğlu destekleyeceği öne sürüldü. Vatadaşların tepkisini alan Göle Ak Parti’nin Çapan’sız seçimleri kazanmasının zor olduğu görülüyor. […]

Göle Ak Parti’nin Çapan’sız Seçimleri Kazanmasının Zor
29 Mayıs 2017 - 12:59 'de eklendi.

Göle Ak Parti’nin Çapan’sız Seçimleri Kazanmasının Zor

 Alınan bilgilere göre Ak Parti’nin Göle’lilerce tanınmayan bir aday olan Akın İsmailoğlu’nu aday göstermesi üzerine bağımsız olarak 2014 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerine girmeye hazırlanan Çapan’ı, yine adaylığı alamayan Belediye Başkanı Sabri Muratoğlu destekleyeceği öne sürüldü.
Vatadaşların tepkisini alan Göle Ak Parti’nin Çapan’sız seçimleri kazanmasının zor olduğu görülüyor. Göle de 700 kişilik taban oyunun olduğu ileri sürülen Cengiz Çapan’ın, İlçede tek sözü geçen olarak bilinmesinin yanı sıra yıllardır bu partiye hizmet vermiş bu denli tanınan bir zatın aday olarak seçilememesi Göle halkı tarafından da tepkiyle karşılandığı dikkatlerden kaçmıyor. Yine halkın ısrarı ile seçimlere bağımsız olarak katılmayı planlayan Çapan’ın seçimlerde oldukça iddialı gözükmesi de seçim ortamını iyice kızıştırdı.
Göle’de yıllardır bu partiye hizmet vermiş Çapan’ın mevcut Ak Parti Milletvekili Orhan Atalay tarafından ihanete uğratıldığını düşünen Göleli vatandaşlar;        Kamuoyunda, teşkilatta ve temayülde öne çıkan Çapan’ın seçimlerde başa getirilmesi için ellerinden geleni esirgemeyeceklerini de sözlerine eklediler.
Cengiz Çapan döneminde Ak Parti’nin tüm seçimleri kazandığı bir süreçte Çapan’sız Ak Parti’nin Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde bir hayli zorlanacağı da görülmektedir.
Geçtiğimiz günlerde Nurbay Gürbulak istifası ile de sarsılan Ak Parti Ardahan ve Göle’de AK Parti Göle Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen Akın İsmailoğlu ile 30 Mart 2014’de yapılacak olan yerel seçimlerde Göle AK Partiyi zor günler beklediği görülürken; Akın İsmailoğlu’nun gösterilmesine tepki olarak  istifaların yaşanacağı alınan bilgiler arasında oldu.

alıntı:ardahanseshaber

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER