Serhat Haber Ajansı

Gölelilerden Rektöre Sitem – Göle Haberleri

Gölelilerden Rektöre Sitem Göle Fakülte Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından organize edilen Göle Kültür ve Dayanışma Derneği, Göle Gazi ve Şehitler Derneği, Muhtarlar Derneği ve Esnaf ve Zanaatkarlar Odasının destek verdiği bir basın açıklaması gerçekleştirildi. Çok sayıda Göleli vatandaşın katıldığı basın açıklamasında bir ön konuşma yapan Fakülte Derneği Başkanı Ömer Turan, Göle’ye fakültenin açılma sürecini […]

Gölelilerden Rektöre Sitem – Göle Haberleri
06 Haziran 2017 - 10:57 'de eklendi.

Gölelilerden Rektöre Sitem

Göle Fakülte Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından organize edilen Göle Kültür ve Dayanışma Derneği, Göle Gazi ve Şehitler Derneği, Muhtarlar Derneği ve Esnaf ve Zanaatkarlar Odasının destek verdiği bir basın açıklaması gerçekleştirildi.
Çok sayıda Göleli vatandaşın katıldığı basın açıklamasında bir ön konuşma yapan Fakülte Derneği Başkanı Ömer Turan, Göle’ye fakültenin açılma sürecini özetleyen bir konuşma yaparken dernek olarak, A.Ü Rektörlüğünden, Sn. Nihat Delibalta ile yapılan protokole riayet edilmesi istendi.
Başkan Turan, “birilerinin kendi kişisel sürtüşmelerinden dolayı Gölenin kaderiyle oynamasına ve Göleyi kurban etmesine müsade etmeyeceğiz, hakkımızı demokratik yollardan sonuna kadar aramaya devam edeceğiz” dedi.
Basın açıklamasını Göleli üniversite öğrencisi Selimcan Alabay okurken, bu basın açıklamasında ARÜ Rektörlüğünü sert bir dille eleştirildi.
Göle halkı fakülte açılma talebine alkışlarla destek verdi.
Basın açıklamasına Göle Dernek Başkanı Kurbani Demir, Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanı Yılmaz Kaya, Yücel Kılıç, Chp ilçe başkanı Uğraş Güvercin, Engin Turan, HDP ilçe başkanı Zair Demir Göleli şoförler katılıp destek verdiler.
Basın açıklamasında şu görüşlere yer verildi:
“Göle ilçemize bir fakülte kazandırmak amacıyla kurulmuş olan derneğimizin yapmış olduğu faaliyetler sonucu ilçemize yüksekokul açılmış. Eğitim binası yapılması halinde de fakülte açılacağı sözünü veren Ardahan Üniversitesi Rektörü bu yönde bir karar da almıştır. Bu karar doğrultusunda Göleliler olarak iş adamımız Sayın Nihat Delibalta ilçemize yakışır bir fakülte binası yaptırmıştır. Fakat ne hikmetse gelinen bu noktada fakültenin açılmamasını anlamış değiliz.
Bütün demokratik kitle örgütlerimizin, kanaat önderlerimizin ve Sn. Valimizin söz vermesine, rağmen ARÜ Rektörü Ramazan Korkmaz ısrarla görüşme taleplerimizi reddetmiştir. Bu yaz ARÜ Senatosunu Göle’de toplamış fakat, ne halkın seçilmiş belediye başkanını, ne devleti temsilen kaymakamı, ne de hiçbir sivil toplum kuruluşunu ziyaret etmemiş, ne de kimseyi davet etmiştir. Bunun ne anlama geldiğini çok iyi biliyoruz ve sormak istiyoruz: Göle ve Göle halkı ile ne gibi bir sorunu olabilir? Bunda bir art niyet ve vurdumduymazlık düşünüyoruz. Buna asla izin vermeyeceğiz. Göle’de bir fakülte olmasının peşinde olacağız ve bu konuda artık susmayacağız. Göleliler olarak bu konuyu bütün platformlarda dile getirip sesimizi her yerde tüm gücümüzle duyuracağız.
Bize karşı işlenen bu vurdumduymazlığın ve sorumsuzluğun karşısında bütün demokratik kitle örgütleri olarak Fakülte Derneği, Göle Derneği, Gaziler Derneği, Muhtarlar Derneği ve Esnaf ve sanaatkarlar Odası olarak bu konunun takipçisi olacağız” ifadelerine yer verildi.
Basın açıklamasının ardından fakülte açlması için imza kampanyası başlatılıp stand açıldı, Göle halkı standa büyük ilgi gösterdi.

alıntı:ardahanseshaber

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER