Serhat Haber Ajansı

Kars’ta 19 Mayıs Coşkusu – Kars Haberleri

Kars’ta 19 Mayıs Coşkusu – Kars Haberleri – serhathaber Kars Güncel-Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürsel Polat, Mustafa Kemal Atatürk ve vatansever arkadaşlarının, Türk milletinin kudret ve kuvvetine dayanarak, kendi kararlarını kendisinin vereceği tam bağımsız bir devlet için yola çıkışlarının 97. Yıldönümün haklı gurunu yaşadıklarını […]

Kars’ta 19 Mayıs Coşkusu – Kars Haberleri
30 Mayıs 2017 - 10:34 'de eklendi.

Kars’ta 19 Mayıs Coşkusu – Kars Haberleri – serhathaber

Kars Güncel-Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürsel Polat, Mustafa Kemal Atatürk ve vatansever arkadaşlarının, Türk milletinin kudret ve kuvvetine dayanarak, kendi kararlarını kendisinin vereceği tam bağımsız bir devlet için yola çıkışlarının 97. Yıldönümün haklı gurunu yaşadıklarını söyledi.
Gürsel Polat, “Türk Milleti’nin var olma mücadelesi açısından büyük önem taşıyan 19 Mayıs 1919 tarihi, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini oluşturmuştur. Büyük Önder Atatürk’ün bu tarihi Türk gençliğine armağan etmesi de bu bakımdan büyük anlam taşımaktadır. Güçlü ve modern bir Türkiye idealini yaşatarak geleceğe taşıyacak olanalar; Cumhuriyetimizin emanetçisi gençlerimizdir” dedi.
Polat, ” Dünya’ya açık eğitimde, bilimde, sanatta, siyasette ve sporda rakabet gücününe sahip gençlerimiz gelişme ve kalkınma çabalarına büyük katkı sağlayacak, demokrasi ve özgürlük standartımızı geliştirecektir. Onların yüzlerinde ışıkta, gözlerindeki pırıltıda her yıl hada da güçlenen Türkiye’nin aydınlık geleceğini görüyor ve gençlerimize güveniyoruz. Unutmamalııyız ki ancak gençlerine güvenen, gençlerini en iyi şekilde yetiştiren bir milletler gelecekte varolabilirler.Türk ulusunun bağımsız ve özgür yaşama kararlığının bir göstergesi olan Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, 19 Mayıs coşkusunun, gururunun hiç eksilmemesi ve nice 19 Mayıslara taşınması dileklerimle Atatürk’ü, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyorum” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından gençlik adına bir öğrenci konuştu. Ardından Samsun’da yola çıkarak atletler tarafından getirilen temsili Türk Bayrağı Vali Günay Özdemir’e Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ali Avcı’ya ve Belediye Başkan Vekili Tahsin Güngören’e teslim edildi. Daha sonra öğrenciler tarafından şiirler okundu.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında dereceye giren başarılı sporcuların madalya ve ödülleri Vali Günay Özdemir, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ali Avcı ve Belediye Başkan Vekili Tahsin Güngören tarafından verildi. Halk oyunları ve spor gösterisiyle son buldu.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı törenine, Vali Günay Özdemir, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ali Avcı, Belediye Başkan Vekili Tahsin Güngören, Kafkas Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çitil, Cumhuriyet Başsavcısı Serdar Durmuş, Azerbaycan Kars Başkonsolosu Ayhan Süleymanlı, AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Gürsel Polat, daire ve kurum amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

************************
KAĞIZMAN’DA 19 MAYIS COŞKUSU
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Kağızman’da da coşkuyla kutlandı.
İstiklal alanında çelenk koyma töreninin ardından başlayan kutlamalara Kağızman Kaymakamı Musa Üçgül, Cumhuriyet Savcısı Yasin Yalçıntaş, Garnizon Komutanı Binbaşı Aydın İmren, Kağızman Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Alaattin Karagöl, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.
Okunan şiirlerin ardından öğrencilerin folklor gösterileri izlendi daha sonra Kağızman Anadolu Lisesince hazırlanan minder gösterisi ilgi ile izlendi. Törende konuşan Karagöl, “Amacımız geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi spora yönlendirmek sokaklardan kurtarıp doğru olanı anlatmak bu çerçevede yetişen öğrencilerimiz ilçemizi her alan dada başarı ile temsil etmektedir.” dedi.
Kağızman Kaymakamı Musa Üçgül programda emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER