Serhat Haber Ajansı

Kars’ta 40 köye Mera tahsis edildi – Kars Haberleri

Kars’ta 40 köye Mera tahsis edildi – Kars Haberleri Kars Güncel-Konuya ilişkin açıklamada bulunan Kars Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, daha önce çeşitli kanunlarla tahsis edilmiş veya kadimden beri kullanılmakta olan mera, yaylak, kışlak ve kamuya ait otlak ve çayırların tespiti, tahdidi ve tahsislerinin yapılması amacıyla bu yıl Kars’ta 40 tane […]

Kars’ta 40 köye Mera tahsis edildi – Kars Haberleri
30 Mayıs 2017 - 13:55 'de eklendi.

Kars’ta 40 köye Mera tahsis edildi – Kars Haberleri

Kars Güncel-Konuya ilişkin açıklamada bulunan Kars Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, daha önce çeşitli kanunlarla tahsis edilmiş veya kadimden beri kullanılmakta olan mera, yaylak, kışlak ve kamuya ait otlak ve çayırların tespiti, tahdidi ve tahsislerinin yapılması amacıyla bu yıl Kars’ta 40 tane köyde mera tahsis ve tahdit çalışmaları ile ilgili işlemleri başlattıklarını ve bunları bitireceklerini söyledi.

Düzgün; “İlimizin ekonomisinde önemli yere sahip olan hayvancılığın olmazsa olmazı olanı olan meralarımızın tespiti, tahdidi ve tahsislerinin yapılması ile belirlenecek kurallara uygun bir şekilde kullandırılmasını, bakım ve ıslahının yapılarak verimliliklerinin artırılmasını ve sürdürülmesini, kullanımlarının sürekli olarak denetlenmesi ve korunması sağlanacaktır.” dedi.

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER