Serhat Haber Ajansı

KAÜ Rektörü Sami Özcan’dan ’19 Mayıs’ Mesajı – kars haberleri

KAÜ Rektörü Sami Özcan’dan ’19 Mayıs’ Mesajı – Kars haberleri Kars Güncel-Özcan, yayımladığı mesajında, “Milletimizin tarihindeki dönüm noktalarının biri de Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, o muazzam ve şerefli mücadeleyi başlattığı 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a ayak bastığı gündür” dedi. Prof. Dr. Sami Özcan yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Tarihimizde önemli bir yere […]

KAÜ Rektörü Sami Özcan’dan ’19 Mayıs’ Mesajı – kars haberleri
30 Mayıs 2017 - 10:27 'de eklendi.

KAÜ Rektörü Sami Özcan’dan ’19 Mayıs’ Mesajı – Kars haberleri

Kars Güncel-Özcan, yayımladığı mesajında, “Milletimizin tarihindeki dönüm noktalarının biri de Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, o muazzam ve şerefli mücadeleyi başlattığı 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a ayak bastığı gündür” dedi.
Prof. Dr. Sami Özcan yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Tarihimizde önemli bir yere sahip olan bu mühim hadise, milletimiz ve ülkemiz için büyük bir geleceğe doğru atılan ilk adımdır. Bu nedenledir ki ecdadımızın göstermiş olduğu kahramanlık ve fedakârlıkların yeni nesillere aktarılması zaruret halini almıştır. Bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ederken milletimiz ve gençlerimizin “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı”nı şahsım ve Üniversitemiz adına en içten dileklerimle kutlarım.”

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER