Serhat Haber Ajansı

Kız Öğrenciler Su’ya Hasret – Kars Haberleri

Kız Öğrenciler Su’ya Hasret – Kars Haberleri Kars Güncel-Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) öğrencileri, bir aydır sularının akmaması nedeniyle eylem yapmak için yurt bahçesinde toplanmak istedi. Kızların yurt bahçesinde toplanmasına ise emniyet güçleri ile yurt güvenliği izin vermedi. Paşaçayır Mahallesi’nde, yaklaşık 2 bin öğrencinin kaldığı yurtta, sularının bir aydır akmadığını ileri süren öğrenciler, yurdun giriş […]

Kız Öğrenciler Su’ya Hasret – Kars Haberleri
30 Mayıs 2017 - 10:57 'de eklendi.

Kız Öğrenciler Su’ya Hasret – Kars Haberleri

Kars Güncel-Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) öğrencileri, bir aydır sularının akmaması nedeniyle eylem yapmak için yurt bahçesinde toplanmak istedi. Kızların yurt bahçesinde toplanmasına ise emniyet güçleri ile yurt güvenliği izin vermedi.
Paşaçayır Mahallesi’nde, yaklaşık 2 bin öğrencinin kaldığı yurtta, sularının bir aydır akmadığını ileri süren öğrenciler, yurdun giriş kapısında toplanarak susuzluğu protesto etmek istediler. Ancak kız öğrencilerin toplanmasına yurt yönetimi tarafından izin verilmedi. Kızlarda yurt girişinde toplanarak kendilerini uzaktan görüntülemek isteyen basın mensupları aracılığıyla sorunlarını yetkililere duyurmak istedi. Gecenin geç saatlerine kadar odalarına çıkmayan kızlar, yurda itfaiye aracıyla su getirilesini de alkışlarla protesto etti.
Öte yandan, yurtta geçtiğimiz yıl ve önceki yıllarda da su sorunu yaşanmış, kızlar Paşaçayır Mahallesi’nde Kars’a yürümek istemişti. Kızları Vali Günay Özdemir, ikna ederek yurda göndermişti.

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER