Serhat Haber Ajansı

Köprülü Beldesine Durançam Barajı Yapılıyor – Göle Haberleri

Köprülü Beldesine Durançam Barajı Yapılıyor Köprülü Beldesi Mahallesi olan Durançam (Hımıskar) Köyüne geçen yıl Ağustos ayında Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan bir ekip köy içinde geçen su akıntısının ölçümünü yaparak, baraj yapımı için yeterli su barın olduğunu açıklamıştı.Daha sonra ihale süreci biten baraj için araziler istimlak edilmeye başlandı. Yaklaşık 20 yıldır yapılması tartışılan Durançam Barajı […]

Köprülü Beldesine Durançam Barajı Yapılıyor – Göle Haberleri
30 Mayıs 2017 - 12:48 'de eklendi.

Köprülü Beldesine Durançam Barajı Yapılıyor

Köprülü Beldesi Mahallesi olan Durançam (Hımıskar) Köyüne geçen yıl Ağustos ayında Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan bir ekip köy içinde geçen su akıntısının ölçümünü yaparak, baraj yapımı için yeterli su barın olduğunu açıklamıştı.Daha sonra ihale süreci biten baraj için araziler istimlak edilmeye başlandı.
Yaklaşık 20 yıldır yapılması tartışılan Durançam Barajı için köylülerden, Tapulu arazilerin 1 dönümü için 5 Bin TL kamulaştırma ücreti ödenmeye başlandı. Barajın su altında bırakacağı arazilerin bir kısmı  Köprülü (Koreveng),Durançam (Hımıskar) ve Günorta (Kızılkilise) köyleri sınırları içinde yer alıyor.Köylüler kamulaştırma ücretini düşük bularak itiraz ettiler.Ayrıca Durançam (Hımıskar) köyü sakinleri arazilerinin tapulu olmadığını belirterek Tapu Kodestro’dan yer tespiti istediler.
Köprülü Beldesi’nde ise tarla fiatlari iki katına çıktı.Ayrıca Köprülü Belediyesi’nin Danıştay tarafından kapanmıyacağı için Belde statüsüne yeniden kavuşan Köprülü Beldesi siyasi parti temsilcilerin ziyaret akınına uğruyor.

alıntı:ardahanseshaber

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER