Serhat Haber Ajansı

Köprülü (Korevng) Beldesi Belde Statüsünden Köy Statüsüne Dönüştürüldü

Köprülü (Korevng) Beldesi Belde Statüsünden Köy Statüsüne Dönüştürüldü Geçtiğimiz yıllarda 2 bin nüfusun altındaki yerleşim yerlerinin köye dönüştürülmesiyle Ardahan’ın Göle ilçesine bağlı Köprülü (Korevng) Beldesi, belde statüsünden köy statüsüne dönüştürülmüştü. Köy statüsüne dönüştürülmesiyle bazı hizmetlerden mahrum kalan Köprülü Belde halkı çok dertli. Bir çok eksikliklerinin olduğunu dile getiren Köprülü halkı beldenin geri gelmesiyle birlikte belde […]

Köprülü (Korevng) Beldesi Belde Statüsünden Köy Statüsüne Dönüştürüldü
30 Mayıs 2017 - 11:26 'de eklendi.

Köprülü (Korevng) Beldesi Belde Statüsünden Köy Statüsüne Dönüştürüldü

Geçtiğimiz yıllarda 2 bin nüfusun altındaki yerleşim yerlerinin köye dönüştürülmesiyle Ardahan’ın Göle ilçesine bağlı Köprülü (Korevng) Beldesi, belde statüsünden köy statüsüne dönüştürülmüştü. Köy statüsüne dönüştürülmesiyle bazı hizmetlerden mahrum kalan Köprülü Belde halkı çok dertli. Bir çok eksikliklerinin olduğunu dile getiren Köprülü halkı beldenin geri gelmesiyle birlikte belde vahim durumundan kurtulması için yetkilileri göreve çağırdı.

Köprülü sakinlerinden Mevlüt Karakoyun, Erkan Gökbulut, Ekrem Kurşun ve Kemal Kavak gazetemize özel değerlendirmeler bulundular. Belde statüsünden düştükten beldemizden Lise, Tedaş, Ptt, Jandarma gitmişti. Şimdi bu kurumların tekrar beldemize geri gelmesini istiyoruz. Çocuklarımız okula giderken çok zorlanıyorlar. Buradan en yakın lise Göle’ ilçemizde. Oraya gitmek yaklaşık bir saatimizi alıyor. Yollarımız çok bozuk. Köy yolu değil, keçi yolu gibi. Su faturamız geliyor 10 lira. Ancak ödemeye gitmek için Göle’ye gidene kadar 50 lira harcıyoruz. Arada bir orantısızlık oluyor. Bir veteriner hekimlerimiz bile yok. Hayvanlarımız hastalanıyor tedavi çok uzun zaman alıyor. Bir kanalizasyon sistemimiz bile yok.  Kanalizasyon sistemimiz iyi bir şekilde yapılmadığı için devamlı donuyor ve de çok yetersiz. Devamlı borular kırılıyor. Çok sıkıntı çekiyoruz. İlkokulumuza gelen öğretmenlerimizde aynı zorluğu yaşıyor. Çok erken yola çıkmalıdırlar ki; okula zamanında gelebilsinler. Öğretmenlerimizin lojmanı filan var aslında. Jandarmadan kalma bir çok bina da aslında kullanılır durumda. Lise binamızda var. Teknik olarak zaten Belde olma imkanımız var dediler.
Öte yandan belde olması konusunda ısrarlı bir biçimde Köprülüden daha çok köprülü olan içimizden biri sayın Saffet Kaya’ya çok teşekkür ediyoruz. Kendileri hep yanımızda oldu. Tüm sıkıntılarımıza kendi sıkıntıları gibi el atmasından dolayı, gazeteniz aracılığıyla buradan seslenmek istiyoruz; kendileri nerede olurlarsa olsun, bizler hep yanında olacağımızı buradan ifade etmek istiyoruz, Saffet Kaya’nın Ardahan için önemli bir insandır ve Ardahan bu değerde insanlarına sahip çıkacaktır ifadelerini kullanmaları dikkat çekti.

alıntı:ardahanseshaber

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER