Serhat Haber Ajansı

Murat Abdullahoğlunun Göle Projeleri

Murat Abdullahoğlunun Göle Projeleri CHP Göle Belediye Başkan Aday Adayı Murat Abdullahoğlu, “Cumhuriyet ile yaşıt olan Göle’nin biriken ve çözülmesi gereken birçok sorunu bulunmaktadır. En önemli sorunumuz, insanlarımızın sosyal hayattan yoksun olmalarıdır. Belediye başkanı seçildiğim gün Gölemizin bu sorunlarını el birliği ile çözeceğiz. Benim Göle için hazırladığım ve sorunların el birliği ile çözülmesi için sıraladığım […]

Murat Abdullahoğlunun Göle Projeleri
27 Mayıs 2017 - 21:07 'de eklendi.

Murat Abdullahoğlunun Göle Projeleri

CHP Göle Belediye Başkan Aday Adayı Murat Abdullahoğlu, “Cumhuriyet ile yaşıt olan Göle’nin biriken ve çözülmesi gereken birçok sorunu bulunmaktadır. En önemli sorunumuz, insanlarımızın sosyal hayattan yoksun olmalarıdır. Belediye başkanı seçildiğim gün Gölemizin bu sorunlarını el birliği ile çözeceğiz.

Benim Göle için hazırladığım ve sorunların el birliği ile çözülmesi için sıraladığım maddeleri Göle kamuoyu ile paylaşmak istedim.
1- Güzel bir Göle için var olan tanıtımları aksaksız olarak yapmak ve elde edilecek gelirleri güzel Gölemiz için kullanacak bir yönetim anlayışı.
2- Şeffaf, hissiyatlı, manevi değerlere önem veren bir yönetim anlayışı
3- Particilik gözetmeden herkese aynı muamele ve aynı yaklaşımı esas alan bir yönetim
4- Gölemizin temel sorunu olan ve halen çözülemeyen su sorununu arıtma tesisi kurarak halletmeyi prensip haline getirmek ve çeşmelerden akan çamurlu suyun yerine, steril bir su arıtma tesisi kurarak bunun çözümünü mutlak anlamda sağlamak.
5- Kültür merkezi olmazsa olmazlarımız arasındadır. Bunun için yıllardır ve tarihi boyunca tiyatrosu ve sineması olmayan Gölemize bunu kazandırmanın gayreti ve çabası temel projelerimiz arasındadır.
6- Sosyal tesisler oluşturarak bununla ailelerin, rahatlıkla gidip, dinlenebileceği alanlar yaratmak için mevcut yerleri sosyal tesis konumuna getirme projesine tam destek noktasında gerekenin yapılması. Sosyal tesis yaratarak içeriye tıkanıp kalan ailelerin uğrak yeri haline getirmek.
7- Çocuk parkları oluşturup her mahalleye bunun ile ilgili bir çocuk parkı yapmayı hedeflemek.
8- Ardahan havaalanı ile ilgili yapılan çalışmalara destek olmak ve bu projede Gölemize katkıyı esas almak.
9- Şehir içindeki Göle garajını daha düzenli hale getirmek.
10- Gölespor için daha verimli ve daha etkili kulüp tesisleri kurmak ve Gölespor’un hak ettiği yere gelmesi için çaba içinde olmak.
11- Şehir içi trafik noktasında daha akıcı ve daha seri çalışmalar yapmak ve bunun için var olan her türlü sistemi kullanıp trafik sorununu daha ılımlı hale getirmek.
12- Kalıcı ve kapalı halk pazarı kurulması için alan tesisini yaratmak. Mal meydanının düzenleyip buranın daha hijyenik hale getirilmesi için çaba göstermek.
13- Okullar ve camilerimizin bakımı ve temizliği için her bakımdan destek olmak. Yıllık boya ve badanalarını düzenlemek.
14- Gençliğin kahve köşelerinden kurtaracak etkili bir yönetim.
15- Kadın yaşam merkezleri kurup kooperatifleşmek, kadınların çalışma prensiplerini kente yani Gölemize katkı olarak ele almak.
16- Engellilerin yanında yer alıp onların istihdamlarını öncelikli olarak sağlamak ve engellilere özel yaşam alanı yaratmak.
17- Fakir ve mağdur ailelerin çocuklarının eğitimlerini bütçeden karşılayıp başarı çıtasını yükseltecek bir yönetim anlayışı.
18- Üniversiteyi kazanıp okuyamayanlara özel bir bütçe ayırıp vakıflaşmayı sağlamak ve vakıf faaliyetlerini Büyükşehirlerde örgütleyip her üniversite okuyan Göleli’nin yanında yer alıp eğitime katkı sunmak.
19- Tarım alanında kolektif bir çalışmayı geliştirip hayvancılık sektöründe atak başlatmayı prensip edinerek oluşan mağduriyetlerin önüne geçmek.
20- İmar ve iskan sorunlarında depreme dayanıklılık, yani zemin etütleri için özel formatta birikimli, yetkili komite kurarak buna özel önem veren belediyecilik anlayışı.
21- Konaklama tesisleri kurup turizmi canlandırmayı hedeflemek.
22- Kanalizasyon sorununu çözümleyip, alt yapı üst yapı sorunlarını çözüme kavuşturmak. Çamurlardan geçilmeyen yolları ve girilmeyen mahalleleri yaşanılır hale getirmeyi onur meselesi haline getirecek bir yönetim anlayışı.
23- Temsiliyette önceliğin halk olacağı karar mekanizmasını oluşturmak, bunun için kadınlarında söz sahibi olacağı yönetim anlayışı.
24- Gelenekselleşen ama yeterli işlevleri olmayan festivalleri yeniden yaşanılır ve yaşatılır hale getirmek.
25- Sorunları yerinde inceleyen ekipmanlar yaratıp mekanizmayı hızlı işletmek. Buna cevap olacak hızır birimler oluşturmak, can ve mal kayıplarını en aza indirgeyecek çalışmalar içinde olup kaymakamlık ve emniyet ile koordineli çalışma prensibi oluşturmak.
26- Demokrasiyi ve insan haklarını duyarlı bir ölçüde hakim kılıp Göle için her türlü fedakarlığı yapmak ve tarafsız bir politikaya sahip olup, doğru bir kent, doğru bir yaşam ve tertemiz, yemyeşil, pırıl pırıl bir Göle için herkesin ellerini taşın altına sokması gerektiğine dair bilinç yaratmak ve bilinçli insanlar ile doğru bir kentte nefes alıp vermenin heyecanını beraber yaşamak.
27- Göle insanı ile çok iyi şeyleri hak eden bir kent konumunda olması gerekirken duyarsızlık ve çelişkilerin yarattığı ortamların Göle’yi farklı alana çekmesine asla izin vermeden güzel bir Göle için hep beraber el ele omuz omuza.

alıntı:ardahanseshaber

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER