Serhat Haber Ajansı

Selim ve Sarıkamış’a Modern Hayvan Pazarı – Kars Haberleri

Selim ve Sarıkamış’a Modern Hayvan Pazarı – Kars Haberleri Kars Güncel-İmzalanan protokolle Sarıkamış ve Selim’e 710 baş kapasiteli Modern Hayvan Pazarı yapılacak. İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde düzenlenen programa, katılan Vali Günay Özdemir, 2015 yılı TUİK verilerine göre büyükbaş hayvan varlığında ülke sıralamasında ilk 5’te olan Kars’a yönelik yapılan bu iki tesisin hayvancılığın gelişmesinde […]

Selim ve Sarıkamış’a Modern Hayvan Pazarı – Kars Haberleri
30 Mayıs 2017 - 13:13 'de eklendi.

Selim ve Sarıkamış’a Modern Hayvan Pazarı – Kars Haberleri

Kars Güncel-İmzalanan protokolle Sarıkamış ve Selim’e 710 baş kapasiteli Modern Hayvan Pazarı yapılacak.
İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde düzenlenen programa, katılan Vali Günay Özdemir, 2015 yılı TUİK verilerine göre büyükbaş hayvan varlığında ülke sıralamasında ilk 5’te olan Kars’a yönelik yapılan bu iki tesisin hayvancılığın gelişmesinde önemli olacağını belirtti.
Özdemir, hayvan alım-satımında çevre illere komşu olan Sarıkamış ve Selim ilçelerine hayvan alımı için gelen üreticilerin daha uygun bir ortamla karşılanacağını kaydetti.
AKAK kapsamında yapılacak olan hayvan pazarları ile ilgili sunum yapan İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr.Hüseyin Düzgün, 2015 yılı TUİK verilerine göre Sarıkamış ve Selim’de büyükbaş hayvan varlıklarının Türkiye’de 15-20 ilden fazla olduğunu vurguladı.
Sarıkamış ve Selim’den diğer illere yapılan hayvan sevklerinin TUİK sıralamasında yer alan son 15 ilin hayvan varlığından daha fazla olduğuna dikkat çeken Düzgün, Sarıkamış’a yapılacak olan hayvan pazarının 710 baş kapasiteli ve 2 milyon 600 bin TL maliyetli, Selim’e yapılacak olan hayvan pazarının ise bir milyon 700 bin TL mal olacağını sözlerine ekledi.
Toplantıya katılan Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy ile Selim Belediye Başkanı Coşkun Altun da, projenin ilçelerine yapılmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi. Toksoy ve Altun, projenin hayvancılığın gelişmesinde çok faydası olacağını, projeyle üreticilere ve il dışından gelen alıcılara daha iyi hizmet sunulacağının altını çizdiler.
Yapılan konuşmaların ardından hayvan pazarı yapımı protokolleri imzalandı.

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER